X

بیمه مسافرتی سامان

ضرورت تهیه بیمه‌نامه مسافرتی

به این فکر کنید که اگر در سفر خارجی مدارک و کیف پول شما به سرقت برود و نیاز به تهیه مدارک جدید داشته باشید، چمدان خود را در فرودگاه گم کنید، داروهای ضروری خود را فراموش کرده باشید، در حین سفر بیمار شوید و نیاز به مراقبت‌های پزشکی داشته باشید یا خبر بیماری یا فوت یکی از نزدیکان خود را بشنوید که ناچار به بازگشت باشید، باید چه کنید؟ اگر با بیمه مسافرتی و مزایای آن آشنا باشید پیش از سفر اقدام به تهیه آن می‌کنید زیرا بروز مشکلات در سفرهای خارجی به دلیل ناآشنا بودن مسافران با زبان و محیط کشور خارجی می‌تواند مشکل‌آفرین باشد. بیمه مسافرتی برای اخذ ویزا از بعضی سفارت‌خانه‌ها الزامی است. به دلیل وجود اختلاف ارزش پول در کشور ما و کشورهای خارجی در صورت بروز مشکلاتی نظیر مفقود شدن چمدان، بیماری و... ممکن است هزینه‌های زیادی به مسافر تحمیل شود. در صورت برخورداری از بیمه مسافرتی هزینه درمان یا خسارت واردشده توسط بیمه پرداخت خواهد شد. بیمه مسافرتی مزایای بسیاری را برای افراد به همراه دارد و تهیه آن به ویژه برای سفرهای خارجی ضروری است.

پوشش‌های بیمه مسافرتی

شرکت‌های بیمه پوشش‌های مختلفی را بر اساس طرح‌های گوناگون ارائه می‌کنند. این پوشش‌ها از این قرار است:

انتقال بیمه‌گذار به کشور مبدا در صورت وقوع حادثه

اگر حادثه‌ای در طول سفر برای بیمه‌گذار رخ دهد شرکت کمک‌رسان موظف است اقدام لازم را انجام دهد و او را به کشورش بازگرداند. اگر آسیب به صورت وقوع بیماری باشد و به تشخیص تیم پزشکی نیازی به بازگرداندن شخص به کشورش نباشد او را برای درمان به مرکز درمانی انتقال می‌دهند و خدمات لازم برای درمانش انجام می‌شود.

هزینه‌های ضروری پزشکی و دندان‌پزشکی

در صورت بروز بیماری شرکت کمک‌رسان تا سقف تعهداتی که در بیمه‌نامه ذکر شده، هزینه‌های مربوط به درمان، معاینه، جراحی، بستری شدن و... پرداخت می‌کند. فرانشیز این پوشش در بیشتر شرکت‌های بیمه 25 یورو است. بیمه‌های مسافرتی هزینه‌های درمان‌ ضروری دندان را تا میزان تعیین‌شده در بیمه‌نامه پرداخت می‌کنند. این هزینه‌ها شامل معالجه دندان‌درد، کشیدن دندان و درمان عفونت است. فرانشیز این پوشش‌ها 25 یورو است.

هزینه‌های ارسال دارو

اگر داروهای ضروری بیمه‌گذار مفقود شود، حتی اگر داروها پیش از سفر توسط پزشک معالج تجویز شده باشد، بیمه‌گر هزینه ارسال دارو برای بیمه‌گذار را پرداخت می‌کند.

پیگیری و پرداخت هزینه مسائل حقوقی

اگر مسافر در طول سفر به دلیل ناآگاهی با قوانین کشور مقصد دچار مشکل حقوقی شود، شرکت کمک‌رسان بر اساس تعهدات مندرج در بیمه‌نامه اقدامات لازم را انجام می‌دهد. برای مثال بیمه‌نامه مسافرتی سامان هزینه‌های دفاع قانونی از بیمه‌گذار را تا سقف 1500 یورو پرداخت می‌کند.

به سرقت رفتن یا گم شدن مدارک

اگر مدارک شناسایی بیمه‌گذار شامل پاسپورت، شناسنامه، گواهی‌نامه و... گم شود یا به سرقت برود، شرکت کمک‌رسان هزینه‌ صدور مدارک المثنی را تا سقف مشخص در بیمه‌نامه مسافرتی پرداخت می‌کند.

هزینه‌های تاخیر در حرکت

اگر وسیله نقلیه بیمه‌گذار بیش از حد معین تاخیر داشته باشد، هزینه‌های ضروری به‌وجودآمده مانند اقامت، حمل‌ونقل، غذا و... به شرط ارائه صورت‌حساب معتبر، تا سقف تعیین‌شده در بیمه‌نامه از سوی شرکت بیمه پرداخت می‌شود. میزان تاخیر وسیله نقلیه، سقف هزینه‌ها را تعیین می‌کند. برای دریافت خسارت، لازم است علت و زمان تاخیر به صورت کتبی و مورد تایید شرکت حمل‌ونقل مورد نظر باشد. نکته مهم این است که پروازهای چارتر و لحظه آخری شامل این پوشش نمی‌شوند.

انتقال یکی از اعضای درجه یک خانواده بیمه‌گذار در صورت بیماری

اگر بیمه‌گذار در طول سفر به بیماری‌ای دچار شود که به بیش از ده روز بستری نیاز داشته باشد، بیمه‌گر موظف به پرداخت هزینه رفت‌وآمد و اقامت یکی از اعضای درجه یک خانواده بیمه‌گذار در کنار اوست. سقف متفاوتی برای مدت زمان اقامت فرد همراه و هزینه‌ها در شرکت‌های بیمه تعیین شده است.

پرداخت هزینه در صورت مفقودشدن بار مسافر

اگر بار مسافر در کشور مقصد تحویل داده نشود بیمه‌گر در صورتی که 21 روز از آن گذشته باشد و بار مفقودی اعلام شده باشد، خسارت فقدان بار را به بیمه‌گذار پرداخت می‌کند. بیمه‌گذار برای دریافت خسارت بار، باید گزارش مکتوبی از فرودگاه یا شرکت هواپیمایی مورد نظر به شرکت بیمه ارائه دهد.

یافتن و ارسال بار مسافر

اگر بار مسافر مفقود شود شرکت کمک‌رسان موظف است بیمه‌گذار را در خصوص اعلام مفقودی یا شکایت بابت سرقت راهنمایی کند. در صورت پیداشدن بار، شرکت کمک‌رسان وظیفه دارد بار را به محل اقامت بیمه‌گذار یا کشور محل اقامت او برساند و به وی تحویل دهد.

تاخیر در رسیدن بار مسافر

اگر چمدان و بار مسافر تا مدت زمان مشخصی به او تحویل داده نشود، بیمه‌گر هزینه‌های مربوط به آن را شامل لوازم بهداشتی، لباس و... تا سقف تعیین‌شده در بیمه‌‌نامه پرداخت می‌کند.

انتقال جسد بیمه‌گذار به کشور مبدا

اگر بیمه‌گذار در طول سفر فوت کند، شرکت کمک‌رسان موظف است اقدام لازم برای انتقال جسد به کشور مبدا را انجام دهد و هزینه‌های مربوط را پرداخت کند.

موارد استثنا در پوشش بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی در شرکت‌های مختلف از موارد استثنا برخوردار است. این موارد تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. موارد استثنای بیمه مسافرتی از این قرار است:

 

 • اگر بیمه‌گذار قصد سوءاستفاده از شرکت بیمه را داشته باشد
 • خسارت‌های ناشی از جنگ، آشوب، شورش، تروریسم و...
 • خسارت‌های ناشی از بی‌توجهی و اهمال بیمه‌گذار یا اعمال همراه با تقلب او
 • خسارت‌های ناشی از اعمال فرد بیمه‌گذاری که به بیماری روانی و اختلال مشاعر دچار است و درمان آن
 • آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل، آتشفشان و...
 • خسارت‌های ناشی از مواد رادیواکتیو و فعل‌وانفعالات هسته‌ای
 • هزینه‌های درمان برای بیماری‌هایی که بیمه‌گذار قبل از اعتبار بیمه‌نامه به آنها مبتلا بوده است
 • خسارت‌هایی که برای افراد دارای اقامت دائم و دانشجویان خارج از کشور ایجاد شده
 • آسیب ناشی از استفاده از وسایل نقلیه غیرمتعارف مانند هلی‌کوپتر و...
 • آسیب ناشی از ریسک‌های شغلی
 • آسیب یا مرگ ناشی از خودکشی
 • آسیب ناشی از مصرف الکل، مواد مخدر و داروهای بدون تجویز پزشک
 • هزینه‌های فیزیوتراپی، توان‌بخشی، آفتاب‌درمانی و درمان‌های زیبایی
 • آسیب ناشی از بارداری، زایمان، سقط جنین و پیشگیری از بارداری
 • عوارض ناشی از درمان‌های انجام‌شده در کشور محل اقامت
 • هزینه‌های ناشی از درمان بیماری‌های مزمن، صعب‌العلاج، واگیردار و...
 • خسارت باری که به خوبی بسته‌بندی نشده باشد و شامل مواد فاسدشدنی باشد

 

بازه زمانی سفر

نوع بیمه مسافرتی با توجه به مدت زمان سفر متفاوت است. بازه زمانی که شرکت‌های بیمه برای بیمه‌نامه مسافرتی در نظر می‌گیرند به این صورت است:

 

 • 1 تا 7 روز
 • 8 تا 15 روز
 • 16 تا 23 روز
 • 24 تا 31 روز
 • 32 تا 45 روز
 • 46 تا 62 روز
 • 63 تا 92 روز
 • شش‌ماهه
 • یک‌ساله

 

برای افرادی که در طول سال سفرهای خارجی زیادی می‌روند بهتر است بیمه مسافرتی شش‌ماهه یا یک‌ساله خریداری کنند. این بیمه‌نامه‌ها را همه شرکت‌های بیمه صادر نمی‌کنند.

سن بیمه‌گذار

شرکت‌های بیمه برای سن بیمه‌گذار دسته‌بندی خاصی را در نظر گرفته‌اند که شرایط بیمه‌نامه و نرخ آن در هر بازه سنی متفاوت است. بازه‌های سنی تعیین‌شده از این قرار است:

 

 • تا 12 سال
 • 13 تا 65 سال
 • 66 تا 70 سال
 • 71 تا 75 سال
 • 76 تا 80 سال
 • بالای 81 سال

 

بعضی شرکت‌های بیمه، خدمات بیمه مسافرتی را به افراد بالای 85 سال ارائه نمی‌کنند. بیمه سامان دو طرح اقتصادی و زیارتی را برای بیمه‌نامه مسافرتی ارائه کرده است. در طرح اقتصادی مسافر می‌تواند با پرداخت حق بیمه کمتر از طرح‌های عادی از پوشش‌های تعیین‌شده استفاده کند. بدیهی است این پوشش‌ها نسبت به طرح‌های عادی کمتر است. بیمه مسافرتی سامان طرح زیارتی را برای کشورهای عربستان، عراق و سوریه در نظر گرفته است. در طرح زیارتی اگر مسافر در اثر جنگ یا اقدامات تروریستی دچار خسارت شود، بیمه خسارت او را جبران می‌کند. این پوشش فقط در طرح زیارتی ارائه می‌شود و در طرح‌های عادی وجود ندارد.

حق بیمه مسافرتی

شرکت‌های بیمه نرخ بیمه مسافرتی را با توجه به سن بیمه‌گذار، مدت زمان سفر، نوع طرح انتخابی، مکان‌های تحت پوشش در طرح و سقف تعهد خسارت‌ها تعیین می‌کنند.

برای پیگیری خسارت در سفر چه باید کرد؟

در زمان بروز حادثه بیمه‌گذار با شماره تماسی که روی بیمه‌نامه مسافرتی قید شده تماس می‌گیرد و با اعلام نام، شماره بیمه و مدت اعتبار بیمه‌نامه حادثه رخ‌داده را شرح می‌دهد. شرکت کمک‌رسان با توجه به نوع حادثه اقدام لازم را انجام می‌دهد. شرکت کمک‌رسان شرکتی است که در خارج از کشور به بیمه‌گذاران خدمات ارائه می‌دهد. از آنجایی که شرکت‌های بیمه ایرانی در خارج از کشور شعبه ندارند با شرکت‌های کمک‌رسان نظیر Mideast، Allianz، Evasan و... برای ارائه خدمات قرارداد دارند. این احتمال وجود دارد که شرکت کمک‌رسان خدمات مربوطه را ارائه نکند در این صورت بیمه‌گذار باید خسارت را پرداخت کند و سپس با ارائه صورت‌حساب‌های مهرشده هزینه خسارت‌های تحت پوشش بیمه مسافرتی را از کشور مبدا دریافت کند.

بیمه‌نامه مسافرتی سامان

بیمه‌نامه مسافرتی سامان برای انواع سفر چه سفرهای کوتاه چندروزه و چه سفرهای بلندمدت با توجه به نیازها و مشکلات احتمالی مسافران، کامل‌ترین خدمات را با مناسب‌ترین قیمت در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. در بیمه مسافرتی سامان تمام مسائل و اتفاقات قبل از شروع سفر و حین آن در نظر گرفته شده است. خدمات شبانه‌روزی و 24 ساعته در تمام روزهای هفته و اپراتور فارسی‌زبان از خدمات پس از فروش بیمه‌نامه مسافرتی سامان است. هزینه‌های فوریت‌های پزشکی، پرداخت هزینه‌های مربوط به مفقودشدن چمدان‌ها، پرداخت هزینه‌ها در مقصد خارجی تا سقف 50 هزار یورو، هزینه‌های فوریت‌های دندان‌پزشکی، جبران هزینه‌های ناشی از وقفه در سفر، آمبولانس هوایی، بیمه آتش‌سوزی منزل و سرقت در زمان سفر، جبران هزینه‌های مربوط به کنسل شدن سفر و مشاوره حقوقی در مقصد در صورت بروز مشکل حقوقی و پرداخت هزینه‌های دعاوی از خدمات بیمه‌نامه مسافرتی سامان محسوب می‌شود.

مزایای بیمه مسافرتی سامان

 

 1. عدم محدودیت سنی برای متقاضیان
 2. بهره‌مندی از خدمات کمک‌رسانی بین‌المللی توسط شرکت Mideast
 3. پرداخت مستقیم هزینه‌ها در کشور مقصد
 4. ارائه پشتیبانی شبانه‌روزی در هر جای جهان
 5. وجود اپراتور فارسی‌زبان برای پشتیبانی از بیمه‌شدگان

 

بیمه سامان این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده به صورت آنلاین و با ارائه کپی گذرنامه، مقصد سفر و مدت اقامت بیمه‌نامه مسافرتی خریداری کنند. با بیمه مسافرتی سامان سفری آرام و مطمئن را با خاطراتی خوش برای خود رقم بزنید.

نشانی :
پاسداران خیابان دولت بین چهاراه قنات و کاوه پلاک 299 طبقه 5 واحد 19
 
تلفن تماس :
تلفن : 22792097 و  22792235 
فکس : 22590542
خط مجازی: 09196543243
 
ایمیل :
info@saman6150.com

a.taheri@samaninsurance.ir
 
ساعات کاری :
شنبه تا چهارشنبه: ساعت 9 الی 17:30
پنجشنبه: 9الی 13:00
جمعه ها نمایندگی تعطیل می باشد.