']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://' : 'http://') + 'stats.g.doubleclick.net/dc.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();
X
بیمه نامه حوادث انفرادی

شرکت بیمه سامان، با توجه به فعالیت های روزانه و مشاغل افراد، بیمه های گوناگونی را جهت رفع نگرانی از وقوع حادثه در لحظه های زندگی ارائه کرده است. همه ما در زندگی عضو گروههای مختلفی همچون دانش آموزان، دانشجویان، ورزشکاران، کارگران، کارمندان و ... هستیم. بیمه های حوادث با در نظر گرفتن ریسک حادثه در هر گروه، قابل ارائه به اشخاص گوناگون میباشد.
بیمه نامه حوادث انفرادی، برای پوشش حوادث و وقایع ناگهانی میباشد که میتواند منجر به جرح، نقص عضو، ازكارافتادگي و يا فوت فرد شود و ممکن است در زندگی هر فردی رخ دهد. بیمه سامان شما و خانواده تان را در قبال این خطرات و حوادث حفاظت می کند. شما میتوانید اين بیمه نامه را براي خود و يا افرد خانواده خود با سرمايه مشخص براي مدت يک سال خريداري نمايند. بيمه‌نامه حوادث انفرادي در تمام مدت 24 ساعت شبانه روز و در تمام نقاط دنيا معتبر مي‌باشد.
پوشش های این بیمه نامه عبارتند از :

 1. فوت ناشي از حوادث مختلف مانند خفگی ، غرق شدن ، برق گرفتگی و ...
 2. مسمویت غذایی و یا مسمویت شیمیایی
 3. صدمات بدنی ناشی از تاثیر اسید و یا هرگونه ماده خورنده دیگر
 4. پیچیدگی یا پاره شدن عضلات و رگها
 5. ابتلا به هاری، کزاز و سیاه زخم
 6. نقص عضو و از كارافتادگي كامل و دائم ناشي از حادثه (كلي و جزئي)
 7. هزينه‌هاي پزشكي ناشي از حادثه
 8. پوشش حوادث خانواده

چه کسانی میتوانند از بیمه حوادث انفرادی استفاده کنند؟
استفاده‌كنندگان از سرمايه بيمه خطر فوت میتواند همسر,فرزند,پدر و مادر شخص معرفی شوند.همچنین میتوان يكي از سازمان‌ها يا مراكز خيريه را به عنوان ذینفع معرفی کرد.
 حداقل سن مشمول بیمه حوادث انفرادی 12 سال و حداکثر 75 سال میباشد.افراد بالای 75 سال نیز میتوانند با شرایط خاص،مشمول پوشش این بیمه نامه قرار گیرند.
افرادي كه به بيماري‌هاي نظير آسم، ناراحتي قلبي، ناآراميهاي عصبي، ديابت و ... مبتلا هستند يا داراي نقص عضو جزئي و دائم نظير قطع يكي از اندامهاي اصلي قطع مچ پا و يا انگشتان دست و يا پا، نابينائي از يك چشم، ناشنوائي و ... كه كارائي عضو صدمه ديده شخص را بيش از 20% كاهش داده است، با پرداخت اضافه نرخ میتوانند از بیمه نامه حوادث انفرادی استفاده کنند.

خطرات اضافی بیمه حوادث انفرادی
علاوه بر نقص عضو و يا ازكارافتادگي جزئي و دائم و يا بيماري که میتوان با پرداخت حق بیمه اضافی تحت پوشش قرار داد, موارد زیر را نیز میتوان با پرداخت حق بیمه بیشتر به بیمه نامه حوادث انفرادی اضافه کرد.

 •     شكار
 •     اسكي، فوتبال، سواركاري
 •     قايقراني
 •     ورزشهای معمول بجز موارد فوق
 •     هدايت موتورسيكلت دنده اي
 •     هدايت يا سرنشيني اتومبيل مسابقه
 •     هدايت يا سرنشين هواپيماهاي آموزشي به استثناي هواپيماهاي نظامي و اكتشافي و غير تجاري     
 •     غواصی، هدايت يا سرنشيني هليكوپتر به استثتناي هليكوپترهاي نظامي 
 •     پرش با چترنجات (بجزسقوط آزاد)، هدايت كايت ويا هواپيماوسايروسائط پروازبدون موتور
 •     شورش، اعتصاب، انقلاب، بلوا
 •     زمين لرزه، آتشفشان 
 •     افراد خانواده بیمه گذار

طبقه بندی مشاغل بیمه حوادث انفرادی
طبقه بندي كامل و دقيق مشاغل از نظر بيمه حوادث به دلیل تعدد مشاغل و خطرات آنها امكان پذير نمي باشد.بیمه سامان بمنظور سهولت در صدور بیمه نامه حوادث انفرادی، مشاغلی را كه نسبتاً با خطرات يكسان مواجه هستند بدین ترتیب تقسیم بندی نموده است :
طبقه 1- شامل افرادي است كه در معرض عوامل تشديد كننده خطر قرار ندارند و با حداقل  خطر مواجه هستند و به آن گروه بي‌خطر اطلاق مي‌گردد، نظير كارمندان دفتري و اداري ، مهندسين طراح  و ....
طبقه 2- شامل افرادي است كه در فعاليتهاي روزمره در مقايسه طبقه يك با خطرات نسبي بيشتري روبرو هستند و اكثراً كارهاي دستي بدون استفاده از ماشين‌آلات صنعتي را انجام مي‌دهند و اصطلاحاً به گروه كم‌خطر موسوم هستند، نظير پزشكان، فروشندگان تجاري كه در انبارها كار مي‌كنند و مهندسين ناظر و بازارياب و ...
طبقه 3- شامل افرادي است كه با ماشين‌آلات و ادوات صنعتي كار مي‌كنند و عليرغم اينكه در ابزار كار آنها مقررات ايمني رعايت شده، مي‌بايست متخصص و يا نيمه متخصص باشند و به آن گروه خطرناك اطلاق مي‌گردد. نظير كشاورزان، كارگران ساختماني، تعميركاران ادوات برقي و مكانيك، مامورين پمپ بنزين و ...
طبقه 4- شامل افرادي است كه با ماشين‌آلات و ادوات صنعتي بدون حفاظ كار مي‌كنند و يا با خطرات متعدد روبرو هستند  و به آن گروه پر خطر اطلاق مي‌شود، نظير پرس‌كاران فلز، دكل‌بند، ماموران آتش‌نشاني، رانندگان وسائط نقليه سنگين و برق كار ساختماني و ...
طبقه 5- شامل افرادي است كه در فعاليت‌هاي روزمره خود با بيشترين خطر روبرو هستند و اصطلاحاً به آن گروه خطرناك اطلاق مي‌شود، نظير كارگران معدن در زير زمين، توليدكنندگان محصولات آتش زا نظير رنگ و تينر، مواد منفجره.