X
معرفی دو روش ساده برای تضمین آینده مالی
/ دسته ها: اخبار و مقالات

معرفی دو روش ساده برای تضمین آینده مالی

معرفی دو روش ساده برای تضمین آینده مالی

آیا می‌خواهید آینده مالی خود را تضمین کنید؟ اگر پاسخ شما به این پرسش مثبت است کافیست که تا انتهای این مقاله را مطالعه کرده تا با 2 روش عالی برای تضمین آینده مالی خودتان آشنا شوید. درست است که آینده ناشناخته و غیر قابل پیش‌بینی است، اما برای اینکه بتوانید زندگی راحت‌تری را در دوران میانسالی و کهنسالی تجربه کنید، مهم است که در گام اول خطرات موجود در مسیرتان را در نظر بگیرید و برای هر مرحله از زندگی خود برنامه‌ریزی کرده و آماده باشید. این جمله یعنی فکر کردن در مورد آنچه که برای شما مهم است. خانواده، سلامتی، سبک زندگی و صحاب‌خانه شدن از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های مردم جهان هستند. از طرفی محافظت از این فاکتورهای مهم نیز دیگر مسئله‌ای است که باید به آن فکر کنید. به نظر کارشناسان، استفاده از روش‌های ساده‌ای مانند خرید یک بیمه‌نامه معمولی که در نگاه اول زیاد موثر به نظر نمی‌رسند، می‌توانند تاثیر زیادی روی امنیت مالی در آینده داشته باشند. برای درک اینکه آیا اصلا نیاز به یک روش محافظت‌کننده دارید یا خیر، مهم است که به مجموعه این عوامل به صورت یک کل نگاه کنید. به عنوان مثال از خودتان بپرسید که چه مقدار پس‌انداز دارید؟ آیا وام گرفته‌اید و بدهی دارید؟ آیا بیمه‌نامه خاصی خریده‌اید که بخشی از هزینه‌های درمان شما را پوشش دهد یا ثروت خلق کند؟ از آنجایی که اولویت‌های زندگی افراد مختلف با هم تفاوت دارد، ممکن است نوع حمایتی که یک فرد نیاز دارد به شرایط شخصی و مرحله زندگی او بستگی داشته و متفاوت از نوع حمایت مورد نیاز دیگران باشد. برای اینکه بتوانید تصمیم بگیرید که از کدام روش‌های ذکر شده برای تضمین آینده مالی خود استفاده کنید باید مواردی مانند سن، سلامت بدن و وضعیت تأهل خود را در نظر داشته باشید.

تضمین آینده مالی به کمک 2 روش ساده

این راهنما می‌تواند به شما کمک کند که تصمیم بگیرید چطور آینده خود را بسازید و از آن محافظت کنید.

خرید بیمه‌نامه

نوع بیمه‌نامه‌ای که برای تضمین آینده مالی خود باید بخرید، به وضعیت شما بستگی دارد. به عنوان مثال بیمه عمر مخصوص کسانی است که قصد دارند بعد از فوت خود برای بازماندگان سرمایه خوبی باقی بگذارند. بنابراین اگر خانواده دارید، بیمه عمر می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که آنها بدون شما نیز قادر به مقابله با مشکلات مالی هستند. در مقابل اگر نمی‌توانید از پس هزینه‌های کمرشکن درمان بربیایید و می‌خواهید با خرید بیمه، مقداری از درآمد ماهانه خود را پس‌انداز کنید، حتما از بیمه‌های درمانی مانند بیمه تکمیلی درمان استفاده کنید. این بیمه‌ها پوشش‌های متنوعی دارند. بنابراین می‌توانید با خرید آنها و استفاده از پوشش‌های متداول و مفیدشان، به جای پرداخت هزینه‌های درمان، مبلغ بیشتری از درآمد خود را پس‌انداز کرده و به مرور زمان با مبلغ جمع شده در بازارهای مختلف سرمایه‌گذاری کرده و به این ترتیب یک شغل جانبی برای خود ایجاد کنید. علاوه بر بیمه تکمیلی درمان، بیمه‌های دیگری نیز وجود دارند که برای شما در بلندمدت خلق ثروت می‌کنند. به عنوان مثال بیمه بیکاری، در صورت از دست رفتن منبع درآمدی به دلیل ابتلا به بیماری، آسیب‌دیدگی یا از کار افتادگی، درآمد ماهانه‌ای را برای مدت زمانی معین برای شما به همراه دارد.

پس‌انداز

علاوه بر خرید انواع بیمه‌نامه‌ ، صرفه‌جویی در خرید نیز ایده خوبی برای تضمین آینده مالی است. قاعده کلی این قانون این است که همیشه خریدهای خانه را از جایی انجام دهید که تخفیف بیشتری دارند و در انتهای ماه، به ازای کل تخفیف‌هایی که گرفته‌اید از درآمد خود را پس‌انداز کنید. به این ترتیب می‌توانید ظرف یک سال به اندازه کافی پس‌انداز کنید تا حداقل سه ماه بتوانید بدون کار کردن هزینه‌های خانه را پوشش دهید. به این ترتیب شما به یک صندوق اضطراری دسترسی دارید که در صورت قطع منبع درآمدی خود، می‌توانید حداقل در کوتاه مدت از پس هزینه‌ها بربیایید. به نظر می‌رسد که ترکیب این دو روش، ایده‌آل‌ترین شیوه برای تضمین آینده مالی باشد.
مطلب قبلی آشنایی با انواع بیمه مهندسی
مطلب بعدی عوامل موثر در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث
Print
53 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نشانی :
پاسداران خیابان دولت بین چهاراه قنات و کاوه پلاک 299 طبقه 5 واحد 19
 
تلفن تماس :
تلفن : 22792097 و  22792235 
فکس : 22590542
خط مجازی: 09196543243
 
ایمیل :
info@saman6150.com

a.taheri@samaninsurance.ir
 
ساعات کاری :
شنبه تا چهارشنبه: ساعت 9 الی 17:30
پنجشنبه: 9الی 13:00
جمعه ها نمایندگی تعطیل می باشد.