X
تخفیف 50 درصدی بیمه آتش سوزی سامان
/ دسته ها: اخبار و مقالات

تخفیف 50 درصدی بیمه آتش سوزی سامان

تخفیف 50 درصدی بیمه آتش سوزی سامان

بیمه آتش سوزی سامان تخفیف 50 درصدی برای برخورداری از این بیمه‌نامه را تا پایان سال 1398 برای متقاضیان در نظر گرفته است. با اینکه همیشه اخبار بسیاری از حوادث آتش سوزی در نقاط مختلف کشور به گوش می‌رسد و احتمال آتش سوزی در بسیاری مکان‌ها همواره وجود دارد، اما نرخ نفوذ بیمه آتش سوزی در میان بیمه‌نامه‌های عمومی دیگر پایین‌ترین رتبه را به خود اختصاص داده است.

با توجه به هزینه اندک بیمه‌نامه آتش سوزی سامان و شرایط مناسب آن، خرید این بیمه‌نامه بهترین اقدام برای جبران خسارت‌های ناشی از آتش سوزی است. با خرید بیمه‌نامه آتش سوزی سامان اموال خود شامل ساختمان و لوازم موجود در آن را در برابر خطر آتش سوزی و خطرهای اضافی بیمه می‌کنید. بنابراین در صورت رخ دادن حوادث تحت پوشش بیمه‌نامه، بیمه سامان خسارت‌های مالی واردشده را جبران می‌کند.

به این نکته توجه داشته باشید که در حالت کلی بیمه آتش سوزی جز در برخی از طرح‌های ویژه، خسارت‌های جانی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

پوشش‌های بیمه آتش سوزی سامان

آتش سوزی، انفجار و صاعقه پوشش‌های اصلی بیمه آتش سوزی هستند. در صورت خرید بیمه آتش سوزی سامان مکان مورد نظر خود را به طور هم‌زمان تحت پوشش این سه حادثه قرار می‌دهید.

آتش سوزی: آتش مهارنشده یا آتش کنترل‌نشده در بیمه‌نامه آتش سوزی قابلیت بیمه شدن را دارد. آتش مهارنشده آتشی است که از یک منبع حرارتی غیرقابل کنترل ناشی شود، سپس توسعه و گسترش یابد و از کانون اولیه خود خارج شود.

انفجار: هر گونه آزاد شدن ناگهانی انرژی حاصل از انبساط گاز یا بخار که بر اثر فشار قوی یا حرارت بسیار به موانع اطراف خود فشار وارد کرده و آن را بترکاند، در بیمه‌نامه آتش سوزی انفجار به شمار می‌آید. به این نکته توجه داشته باشید که نمی‌توان هر انفجاری از جمله انفجار مواد منفجره، انفجار هسته‌ای و... را تحت پوشش بیمه‌نامه آتش سوزی قرار داد.

صاعقه: تخلیه بار الکتریکی دو ابر یا میان زمین و ابر که بر اثر القای دو بار مخالف ایجاد می‌شود، به عنوان تعریف صاعقه در بیمه‌نامه آتش سوزی قید شده است. شرکت بیمه فقط خسارت‌های مستقیم صاعقه را که در اثر حرارت مستقیم یا غیرمستقیم صاعقه ایجاد می‌شوند، تحت پوشش قرار می‌دهد. جبران خسارت‌های غیرمستقیم صاعقه که در اثر انرژی الکتریکی صاعقه به وجود می‌آیند از تعهد بیمه‌گر خارج است.

خطرات اضافی بدون وجود بیمه‌نامه آتش سوزی تحت پوشش قرار نمی‌گیرند. شرکت بیمه این خطرات را با دریافت حق بیمه اضافی و اعمال فرانشیز مناسب تحت پوشش قرار می‌دهد. بنابراین حق بیمه آتش سوزی به تناسب پوشش خطرات اضافی افزایش خواهد یافت.

برای برخورداری از پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی می‌توانید در هنگام خرید بیمه‌نامه، مبلغ مازاد پرداخت کنید و از مزایای آن برخوردار شوید.

پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی سامان

 

  • زلزله و آتشفشان: خسارت‌هایی که به طور مستقیم در اثر وقوع زلزله یا آتشفشان در ساختمان بیمه‌شده یا اموال موجود در آن ایجاد شود، جبران خواهد شد.
  • سیل و طغیان آب: خسارت‌هایی که در اثر خارج شدن آب از بستر طبیعی خود به علت بارش زیاد باران، جزرومد و... به مورد بیمه‌شده وارد شود، تحت پوشش قرار می‌گیرد.
  • طوفان و تندباد: خسارت‌های مستقیم که در اثر طوفان، گردباد و تندباد به وجود آمده است را جران می‌کند.
  • ضایعات ناشی از برف و باران: آسیب واردشده در اثر نشت آب از سقف ساختمان‌ها و بناها را تحت پوشش قرار می‌دهد.
  • ترکیدگی لوله آب: خسارت ناشی از ترکیدن لوله‌های آب را جبران می‌کند. لازم به ذکر است خسارت واردشده به خود لوله تحت پوشش قرار نمی‌گیرد.
  • سرقت با شکست حرز: مواردی نظیر باز کردن در با کلید تقلبی یا هر وسیله دیگر، ورود سارق به مکان بیمه‌شده با زور و تهدید و یا ورود سارق به مکان بیمه‌شده از روی دیوارها، پشت‌بام یا حصارها در بیمه‌نامه دزدی با شکستن حرز محسوب می‌شود. این پوشش، خسارت ناشی از فقدان یا خرابی اموال بیمه‌شده را که در اثر دزدی با شکستن حرز باشد به صورت پرداخت ارزش ریالی آن اموال جبران می‌کند. این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر دزدی در مکان بیمه‎‌شده در زمان اعتصاب، جنگ، اغتشاشات داخلی، زلزله، سیل، انفجار و آتش سوزی رخ دهد یا مکان بیمه‌شده فاقد نگهبان و خالی از سکنه باشد، هیچ مسئولیتی بر عهده شرکت بیمه برای جبران خسارت نیست.
  • شکست شیشه: شکست شیشه‌ نصب‌شده‌ با ضخامت بیشتر از 6 میلی‌متر که ناشی از آتش سوزی نباشد تحت پوشش این خطر قرار می‌گیرد.
  • سقوط هواپیما و هلیكوپتر یا قطعات آنها: تمام خسارت‌های ناشی از سقوط هواپیما، هلیكوپتر یا تجهیزات و قطعات آنها را دربرمی‌گیرد.
  • هزینه پاکسازی و برداشت ضایعات، ریزش و رانش زمین، برخورد جسم خارجی، سقوط بهمن، فروکش چاه، نشت گاز در سردخانه و دفرمه شدن ظروف تحت فشار.

 

قیمت بیمه‌نامه آتش سوزی را عواملی مانند متراژ ساختمان، هزینه ساخت‌وساز هر متر مربع، ارزش لوازم و پوشش‌های اضافی انتخاب‌شده تعیین می‌کند. با اضافه شدن هر پوشش به بیمه‌نامه حق بیمه پرداختی بر اساس یک ضریب معین افزایش پیدا می‌کند. میزان این ضریب در بیمه‌نامه‌های مختلف متفاوت است، به همین دلیل انتخاب یک بیمه‌نامه آتش سوزی مناسب باید با دقت انجام شود. اما به طور کلی قیمت بیمه آتش سوزی با توجه به پوشش‌های آن بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه است.

مطلب قبلی شرایط پوشش زایمان در بیمه تکمیلی درمان
مطلب بعدی صدور انواع بیمه نامه به صورت غیرحضوری به دلیل شیوع بیماری کرونا
Print
214 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نشانی :
پاسداران خیابان دولت بین چهاراه قنات و کاوه پلاک 299 طبقه 5 واحد 19
 
تلفن تماس :
تلفن : 22792097 و  22792235 
فکس : 22590542
خط مجازی: 09196543243
 
ایمیل :
info@saman6150.com

a.taheri@samaninsurance.ir
 
ساعات کاری :
شنبه تا چهارشنبه: ساعت 9 الی 17:30
پنجشنبه: 9الی 13:00
جمعه ها نمایندگی تعطیل می باشد.