X
افزایش احساس امنیت با تکیه بر بیمه
/ دسته ها: اخبار و مقالات

افزایش احساس امنیت با تکیه بر بیمه

افزایش احساس امنیت با تکیه بر بیمه

احساس امنیت یکی از نیازهای اولیه انسان است. انسان‌ها از دیرباز تا امروز، نیازمند این ویژگی برای ادامه بقا و توسعه سایر ابعاد شخصی و اجتماعی خود بوده‌اند؛ و راه‌کارهای گوناگونی از جمله انواع مختلف بیمه‌ها، برای پوشش دادن این نیاز ارائه شده‌اند. یکی از دانشمندان علوم رفتاری که به خوبی به این موضوع پرداخته‌، مازلو است. مازلو نیازهای انسان را مانند هرمی در نظر گرفته است؛ که با برطرف شدن نیازهای اولیه، انسان به سراغ رفع سایر نیازها می‎‌رود. در این هرم پس از نیاز به آب و غذا و پوشاک، امنیت به عنوان یکی از مهم‌ترین نیازهای انسان معرفی شده، که در صورت عدم تامین، فرد نمی‌تواند به سطوح بعدی از جمله، روابط اجتماعی، احساس دوست داشته شدن و توسعه شخصی دست یابد. امروزه ابزارهای در دسترس برای ایجاد احساس امنیت نسبت به گذشته بسیار متفاوت شده است. در این نوشته می‌خواهیم به سه نوع از خدمات بیمه اشاره کنیم؛ که هم در عمل و هم از نظر احساسی، این نیاز را تا حدود زیادی در شما برطرف خواهد کرد.

بیمه عمر

کار کردن در دوران پیری و کهولت سن بسیار مشکل است. تا وقتی که جوان هستیم می‌توانیم بر اساس فعالیت‌های کاری روزانه از پس هزینه‌های زندگی برآییم. اما در دوران پیری نیازمند استفاده از پس‌انداز دوران جوانی خواهیم بود. همچنین بسیاری از افراد به دلایل گوناگون از جمله حوادث و بیماری‌های صعب‌العلاج، پیش از فرا رسیدن دوران پیری، دچار از کار افتادگی می‌شوند. بیمه عمر با هدف رفع این نگرانی و آسوده شدن خاطر افراد از امنیت مالی در این شرایط شکل گرفته است. به‌طور کلی بیمه‌های عمر با دریافت مبالغ مشخصی به صورت ماهانه یا سالانه، تضمین می‌کنند که پس از طی سال‌هایی مشخص و یا در صورت فوت یا از کار افتادگی فرد بیمه شده، حقوق ماهانه‌ای را به شخص بیمه شده یا وارثان آن بدهند. همچنین فرد بیمه شده می‌تواند به جای حقوق ماهانه، درخواست دریافت یک مبلغ کلی و یکباره نماید. این بیمه‌ها از طریق سرمایه‌گذاری مبالغ بیمه‌گذاران مدیریت می‌شوند؛ و به‌طور کلی خیال بیمه‌گذار را از آینده مبهم مالی، تا حدود زیادی آسوده می‌کنند.

بیمه درمان

اغلب افراد در طول زندگی خود بارها دچار بیماری شده و نیازمند دریافت خدمات درمانی می‌شوند. این مشکلات معمولا در سنین میان‌سالی به بعد بیشتر هم می‌شود. اگرچه اغلب بیماری‌ها با هزینه کمی درمان می‌شوند؛ اما بعضی از موارد نیز نیازمند هزینه‌های درمانی هنگفتی هستند. در این شرایط ارزش داشتن یک بیمه درمانی معتبر احساس می‌شود. بیمه‌ای که به شما احساس امنیت می‌دهد؛ و می‌توانید به کمک آن مطمئن باشید که در هر لحظه می‌توانید از خدمات درمانی بسیار ارزان یا حتی رایگان بهره‌مند شوید. در ایران اکثر افراد دارای بیمه درمانی تامین اجتماعی هستند. این بیمه بخشی از هزینه‌های درمان را پوشش می‌دهد؛ اما اگر می‌خواهید غالب هزینه‌های درمان شما تحت پوشش بیمه قرار بگیرد، بهتر است انواع بیمه تکمیلی درمان را بررسی کنید. این بیمه به صورت جمعی و انفرادی قابل انجام است.

بیمه حوادث غیرمترقبه

زلزله خبر نمی‌کند. آتش‌سوزی، سیل و سایر حوادث غیرمترقبه نیز تقریبا دارای چنین شرایطی هستند. اما بیمه‌های حوادث غیرمترقبه دقیقا با هدف پوشش زیان‌های مالی ناشی از این حوادث شکل گرفته‌اند. شما می‌توانید با بیمه خانه یا دفتر کار خود در مقابل حوادث، حداقل نگران زیان‌های مالی ناشی از این حوادث نباشید. این بیمه‌ها برای منازل مسکونی معمولا بسیار ارزان و به‌صرفه هستند؛ و موجب احساس امنیت بالایی در شما خواهند شد. در نهایت ممکن است بتوان به این لیست سه تایی، انواع دیگری از بیمه مانند بیمه باربری، بیمه مسافرتی ، بیمه مسئولیت، بیمه‌های اتومبیل و... را نیز افزود. در نهایت فراموش نکنید که بیمه‌ها یک احساس امنیت واقعی را برای شما به ارمغان می‌آورند. یعنی فراتر از مسئله احساس، در بزنگاه رخ دادن مشکلات گوناگون، کمک می‌کنند که حداقل از نظر مالی در رنج و فشار قرار نگرفته و دچار زیان‌های هنگفت نشوید.
مطلب قبلی آشنایی با بیمه عمر و سرمایه گذاری و مزایا و پوشش های این بیمه
مطلب بعدی منظور از دوره انتظار بیمه تکمیلی درمان چیست
Print
67 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نشانی :
پاسداران خیابان دولت بین چهاراه قنات و کاوه پلاک 299 طبقه 5 واحد 19
 
تلفن تماس :
تلفن : 22792097 و  22792235 
فکس : 22590542
خط مجازی: 09196543243
 
ایمیل :
info@saman6150.com

a.taheri@samaninsurance.ir
 
ساعات کاری :
شنبه تا چهارشنبه: ساعت 9 الی 17:30
پنجشنبه: 9الی 13:00
جمعه ها نمایندگی تعطیل می باشد.