X
اضافه شدن پوشش کرونا به بیمه سامان
/ دسته ها: اخبار و مقالات

اضافه شدن پوشش کرونا به بیمه سامان

اضافه شدن پوشش کرونا به بیمه سامان

شیوع ویروس کرونا در ایران نگرانی جمعی را در پی داشته و اوضاع عادی زندگی را تحت تاثیر قرار داده است. از آنجا که هنوز برای درمان این بیماری دارو یا واکسن مناسبی وجود ندارد، پیشگیری از ورود ویروس به بدن با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توصیه می‌شود. اما اگر بابت ابتلا به بیماری کرونا و هزینه‌های درمان آن نگران هستید، بیمه سامان پوشش کرونا را به خدمات بیمه عمر، بیمه تکمیلی درمان و بیمه مسافرتی خود افزوده است. در ادامه این مقاله به هر یک از این موارد به تفکیک می‌پردازیم.

پوشش کرونا در بیمه عمر سامان

بیمه عمر سامان مواردی نظیر خطر فوت، نقص عضو و ازکارافتادگی، هزینه درمان جراحات ناشی از حوادث و بیماری‌های خاص را تحت پوشش قرار می‌دهد. منظور از بیماری‌های خاص بیماری‌هایی نظیر سکته مغزی، سکته قلبی، سرطان، عمل قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن شامل ریه، کبد، کلیه، مغز استخوان و قلب است.

گرچه جبران هزینه‌های درمان بیماری‌های ویروسی در بیمه‌نامه‌های عمر قید نشده است اما بیمه سامان هزینه درمان ویروس کرونا را در بیمه‌نامه عمر و در پوشش بیماری‌های خاص به بیمه‌گذاران پرداخت می‌کند. در صورت برخورداری از بیمه‌نامه عمر سامان و پوشش بیماری‌های خاص جبران هزینه‌های درمان بیماری کرونا، بدون ایجاد تغییرات در بیمه‌نامه یا پرداخت حق‌بیمه بیشتر امکان‌پذیر است. به این نکته توجه داشته باشید سقف جبران هزینه‌های درمان بیماری کرونا به سقف پوشش بیماری‌های خاص در بیمه‌نامه بستگی دارد. سقف این پوشش در بیمه سامان برای هر بیماری خاص 30 میلیون تومان تعیین شده است.

خوب است بدانیم بیمه بیماری‌های خاص در بیمه سامان در سه طرح با نام‌های پایه، آسایش و ممتاز دسته‌بندی شده است. در طرح پایه 8 بیماری، در طرح آسایش 13 بیماری و در طرح ممتاز 30 نوع بیماری تحت پوشش قرار می‌گیرد. به این نکته توجه داشته باشید در بیمه سامان دوره انتظار پوشش بیماری‌های خاص 90 روز تعیین شده است.

پوشش کرونا در بیمه تکمیلی سامان

در بیمه تکمیلی درمان با توجه به پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه‌نامه، هزینه‌های درمانی بیماری‌های ویروسی از جمله ویروس کرونا تحت پوشش قرار دارد. برای مثال پوشش خدمات آزمایشگاهی هزینه آزمایش‌های لازم برای تشخیص و درمان ویروس کرونا که توسط پزشک تجویز شده به بیمه‌گذار پرداخت می‌کند. حتی پوشش ویزیت و دارو که در بیمه‌نامه تکمیلی ارائه می‌شود، هزینه ویزیت پزشک و داروهای مربوط به بیماری کرونا را جبران می‌کند.

در صورتی که بیمار مبتلا به ویروس کرونا برای درمان نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد، می‌تواند از پوشش بستری که بیمه‌نامه درمان تکمیلی وجود دارد استفاده کند. بدیهی است هزینه‌های مربوط به بستری در بیمارستان با توجه به سقف تعهدات بیمه‌نامه تکمیلی به بیمه‌گذار پرداخت می‌شود.

پوشش کرونا در بیمه مسافرتی سامان

شیوع ویروس کرونا در جهان باعث نگرانی مسافرانی شده که سفرهای خارجی دارند. شرکت بیمه سامان اولین شرکت بیمه در کشور است که ابتلا به ویروس کرونا را در تمام بیمه‌نامه‌های مسافرتی خود تحت پوشش قرار داده است. این امکان بدون پرداخت هزینه اضافی از سوی بیمه‌گذار فراهم شده است و افراد می‌توانند از این پوشش در سفر به کشورهای مختلف جهان استفاده کنند.

بیمه مسافرتی سامان با توجه به مزایایی نظیر عدم محدودیت سنی برای متقاضیان، بهره‌مندی از خدمات کمک‌رسانی بین‌المللی توسط شرکت Mideast، پرداخت مستقیم هزینه‌ها در کشور مقصد، ارائه پشتیبانی شبانه‌روزی در هر جای جهان و وجود اپراتور فارسی‌زبان برای پشتیبانی از بیمه‌شدگان بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

از خدمات بیمه‌نامه مسافرتی سامان می‌توان به هزینه‌های مربوط به فوریت‌های پزشکی، پرداخت هزینه‌های مربوط به مفقودشدن چمدان‌ها، پرداخت هزینه‌ها در مقصد خارجی تا سقف 50 هزار یورو، هزینه‌های فوریت‌های دندان‌پزشکی، جبران هزینه‌های ناشی از وقفه در سفر، آمبولانس هوایی، بیمه آتش‌سوزی منزل و سرقت در زمان سفر، جبران هزینه‌های مربوط به کنسل شدن سفر و مشاوره حقوقی در مقصد در صورت بروز مشکل حقوقی و پرداخت هزینه‌های دعاوی اشاره کرد.

کارشناسان تمام مسائل و اتفاقات قبل از شروع سفر و حین آن را در بیمه‌نامه مسافرتی سامان در نظر گرفته‌اند. خدمات شبانه‌روزی و 24 ساعته در تمام روزهای هفته و اپراتور فارسی‌زبان از خدمات پس از فروش بیمه‌نامه مسافرتی سامان است.

مختصری درباره بیماری ویروس کرونا

بر اساس اطلاعاتی که پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران ارائه کرده است، بیماری ویروس کرونا دارای علائم شایعی نظیر تب، سرفه، کوتاهی تنفس، علائم گوارشی نظیر اسهال است و در موارد شدید عفونت ریه، سندرم تنفسی حاد شدید و نارسایی کلیه نیز گزارش شده است. این بیماری از راه هوا، تماس نزدیک با فرد مبتلا و دست زدن به سطوح و وسایل آلوده به فرد سالم انتقال پیدا می‌کند.

سالمندان، افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و بیماری‌های قلبی، زنان باردار و کودکان بیشتر در معرض ابتلا به بیماری ویروس کرونا قرار دارند. دوره کمون ویروس کرونا یعنی مدت زمان بین ورود ویروس به بدن تا شروع علائم بیماری در فرد 1 تا 14 روز است. بنابراین در صورت تماس با فرد بیمار باید حداقل 14 روز مراقبت بیشتری به عمل آورد و از تماس نزدیک با دیگر افراد خودداری کرد.

راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری ویروس کرونا

 

  • شست‌وشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون به مدت 20 ثانیه
  • پرهیز از دست دادن و روبوسی
  • پوشاندن دهان و بینی به هنگام عطسه و سرفه
  • حداقل فاصله دو متر از افراد دارای علائم تنفسی سرفه و عطسه
  • پرهیز از تماس دست نشسته با چشم، بینی و دهان
  • رها نکردن دستمال، دستکش و ماسک استفاده‌شده در محیط
  • خودداری از تماس با حیوانات اهلی و وحشی

 

اگر فرد دارای علائم تنفسی باشد باید در منزل استراحت کند. در صورت عدم بهبودی و وخیم شدن حالش باید به پزشک مراجعه کند تا تست‌های لازم به عمل آید.

مطلب قبلی آشنایی با پوشش ویزیت و دارو در بیمه تکمیلی سامان
مطلب بعدی شرایط پوشش زایمان در بیمه تکمیلی درمان
Print
395 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نشانی :
پاسداران خیابان دولت بین چهاراه قنات و کاوه پلاک 299 طبقه 5 واحد 19
 
تلفن تماس :
تلفن : 22792097 و  22792235 
فکس : 22590542
خط مجازی: 09196543243
 
ایمیل :
info@saman6150.com

a.taheri@samaninsurance.ir
 
ساعات کاری :
شنبه تا چهارشنبه: ساعت 9 الی 17:30
پنجشنبه: 9الی 13:00
جمعه ها نمایندگی تعطیل می باشد.